Власний фулфілмент проти 3PL: плюси та мінуси

Фулфілмент це

З розвитком підприємства електронної комерції доводиться час від часу переоцінювати свою логістичну стратегію. З часом виникає питання, що вигідніше для вашого бізнесу: виконувати логістику самостійно або віддати її на аутсорсинг сторонній логістичній компанії — 3PL-оператору. В обох способів є певні переваги та мінуси, про які ми й поговоримо в цій статті.

Однозначно сказати, яке рішення буде правильним, неможливо. Усе залежить від потреб конкретного бізнесу та умов діяльності. Варто визначити витрати в обидвох випадках, як вибір вплине на масштабованість бізнесу, скільки буде потрібно додаткових інвестицій (штат та інфраструктура), тощо.

Чому деякі компанії керують власним фулфілмент-складом?

Щоби дати вичерпну відповідь на це питання, спочатку пригадаймо визначення терміну: фулфілмент — це повний цикл усіх операцій, які проходить товар від оформлення покупцем замовлення до отримання його на руки. У деяких випадках до фулфілменту також відносять післяпродажний сервіс.

Організувати цю частину логістичного ланцюга самостійно — завдання не з легких. Але власний фулфілмент має деякі переваги:

 1. Можливість тримати під постійним контролем залишки товарів та всі складські операції. Ви точно знатимете, як продукція зберігається, збирається, упаковується та відправляється замовнику.
 2. Наявність власного складу дає можливість налаштувати складські приміщення та процеси відповідно до своїх уподобань та потреб, а не дотримуватися стандартизованих операцій, спільних для багатьох підприємств, галузей та продуктів. Ви навіть можете проводити аудит складу так часто, як забажаєте.

Чи вигідно самостійно займатися фулфілментом?

Власний фулфілмент має переваги, якщо ви або хтось із вашої команди має певний досвід самостійної роботи в цьому напряму, є розгалужена дистриб’юторська мережа. Також потрібно бути готовим до витрат на організацію та підтримання логістики на належному рівні.

Власний фулфілмент доречний для підприємств електронної комерції, які займаються продажем коробок із товарами за передплатою, продають товари, які упаковані в подарункову упаковку, виготовлені на замовлення, крихкі, зроблені вручну або потребують особливого догляду (швидкопсувні).

Проте є 3PL-оператори, які можуть задовольнити потреби навіть таких клієнтів, наприклад, UB1. Компанія надає послуги копакінгу, у тому числі контрактного пакування товарів, а також створення наборів і комплектів. А мережа складів із наявністю різних режимів температурного зберігання гарантує, що ваші товари будуть зберігатися як належить.

Фулфілмент

Які будуть загальні витрати на фулфілмент

Якщо ви серйозно налаштовані самостійно займатися логістикою, треба точно розрахувати бюджет. Потрібно буде обміркувати такі питання:

 • Купівля землі або оренда складських приміщень, які відповідають вашим потребам і планам щодо зростання з погляду квадратних метрів, вантажних доків, та ін.
 • Придбання навантажувачів, конвеєрів і подібного складського обладнання.
 • Сплата податків, комунальних послуг, придбання канцелярського приладдя, інші адміністративні витрати.
 • Надання ліцензійного програмного забезпечення для керування всіма складськими процесами, або створення власного ПЗ.
 • Наймання персоналу: працівників складу, водіїв, керівників різного рангу, забезпечення зарплат та премій працівникам.

Крім того, треба отримати всі необхідні дозволи для ведення бізнесу на новому об’єкті, сертифікати, які дозволять роботу власних навантажувачів або вкласти угоду із транспортною компанією.

Також доведеться забезпечувати склад запасами товарів, а також необхідної для роботи продукції: коробки, конверти, клейкі стрічки, підкладки, етикетки та інші пакувальні матеріали.

Варто враховувати, що все це потребуватиме багато вашої уваги та робочого часу, який можна витратити на інші стратегічні заходи для розвитку свого бізнесу, наприклад, маркетингом та продажами.

У якості додаткових витрат у логістиці можуть виникнути й форс-мажорні обставини: кількість замовлень різко зросла або попит на продукцію суттєво знизився. Декілька працівників звільнилися в пік продажів або захворіли. Чи зможете ви в таких обставинах зберегти якість та швидкість виконання замовлення на належному рівні?

фулфілмент і 3pl різниця

Чому компанії передають фулфілмент на аутсорсинг 3PL-операторам?

Передання фулфілменту на аутсорсинг 3PL-оператору — це великий крок, але має низку переваг для інтернет-магазинів, які прагнуть масштабування операцій.

 1. Немає необхідності фінансувати чи планувати необхідну інфраструктуру та чисельність персоналу. Коли ви передаєте виконання партнеру, вам залишається набагато менше турбуватися про налаштування, робоче навантаження, оптимізацію накладних витрат та обслуговування. Усіма цими процесами займаються менеджери 3PL-оператора.
 2. Великий досвід 3PL-операторів. Завдяки цьому вони здатні справлятися з великими обсягами товарів та замовлень на найвищому рівні, дотримуючись стандартів. 3PL є експертом із виконання операцій та управління запасами, включаючи отримання, комплектацію, пакування, доставку, маркування, роботу з поверненнями тощо. Вони, як правило, мають власний транспорт або укладають угоду з надійними транспортними компаніями. У них наявна мережа партнерів, які допомагають забезпечити швидкий та ефективний сервіс. 3PL-оператори володіють найкращими методами виконання логістики, мають можливість легко масштабувати свою робочу силу та впоратися з будь-якими стрибками обсягів, щоби забезпечити безперебійний 4 квартал та сезон відпусток.
 3. Підключення до декількох каналів збуту та чудові ІТ-можливості. Сучасний 3PL-оператор із підтримкою технологій пропонує спрощені рішення для підприємств електронної комерції, і не лише пов’язаних із доставкою, комплектуванням та пакуванням товарів. Ви маєте змогу відстежувати ваші запаси в режимі реального часу та керувати ними, контролювати виконання замовлень тощо.
 4. Вдале географічне розташування для доступної швидкої доставки. Більшість 3PL дають можливість зберігати запаси в декількох місцях поруч із вашими клієнтами. Зменшення відстані, яку відправлення проходить до місця призначення, допомагає зменшити вартість доставки та час у дорозі.

Усі ці переваги має 3PL-оператор UB1. Досвід роботи понад 25 років забезпечує оптимізовані логістичні процеси та достатню кількість ресурсів для будь-якого підвищення попиту. Використання ІТ-систем управління дає змогу бачити залишки в режимі реального часу завдяки інтеграції з усіма вашими каналами продажів. Розгалужена мережа складів гарантує доставку Last Mile протягом 24 годин.

Як правильно вибрати 3PL-оператора для бізнесу електронної комерції?

Чимало компаній пропонують фулфілмент послуги. Як серед них вибрати надійного партнера? Радимо поспілкуватися з представником логістичного провайдера. Під час зустрічі, поцікавтеся:

 • чи має компанія власні представництва в регіонах, де проживають ваші замовники;
 • як довго оператор займається цим напрямом роботи;
 • яких за цей час досягли успіхів;
 • чи є постійні клієнти з великим терміном співпраці;
 • чи є відгуки клієнтів, або чи можна поспілкуватися з ними самостійно.

Відповіді дадуть вам змогу зрозуміти, чи відповідає компанія вашим інтересам та особливостям бізнесу.

3PL

Що краще обрати: in-house фулфілмент або аутсорсинг фулфілменту?

Виконання замовлень є однією з найважливіших, але складних частин логістичної системи електронної комерції. Те, що спрацювало для вашого бізнесу на початку, швидше за все не допоможе вам перейти на наступний рівень розвитку бізнесу. Незалежно від того, чи плануєте ви відкрити власний склад або передати на аутсорсинг 3PL-оператору, зростання бізнесу вимагає змін.

Власний фулфілмент — це величезне операційне та фінансове починання. Щоби розвинути інфраструктуру, захистити склади та придбати необхідне обладнання, необхідно добре все спланувати та мати достатньо коштів. Передання логістичного обслуговування на аутсорсинг компаніям, які надають 3PL-послуги, може усунути операційні проблеми, допомогти вам скоротити витрати та забезпечити першокласні технології та стратегічну мережу логістичних центрів.

Якщо ви бажаєте ефективного партнерства з 3PL-оператором, звертайтеся до компанії UB1.