Чим контрактна логістика відрізняється від 3PL?

Існує багато різновидів аутсорсингу логістики. Деякі з них пропонують схожий перелік послуг, наприклад, 3PL- та 4PL-оператори, фулфілмент-центри, але є й такі, що надають дещо інші послуги. Таким різновидом аутсорсингу є й контрактна логістика. Щоби зрозуміти, яка компанія-партнер потрібна саме вашому бізнесу, потрібно розібратися, що таке контрактна логістика й чим вона відрізняється від 3PL.

Що таке контрактна логістика?

Контрактними логістичними компаніями можна назвати різні фірми: від тих, що надають консультації, до постачальників транспортно-експедиторських послуг. Ці компанії спеціалізуються на різних частинах ланцюга постачання — від виробничої лінії до управління доставкою.

Контрактна логістика, як правило, займається не відвантаженням, управлінням залишками та виконанням замовлень, а допомагає в управлінні внутрішніми та міжнародними перевезеннями. Наприклад, ці логістичні компанії гарантують, що товари електронної комерції доставляться туди, куди необхідно, на всіх етапах ланцюгу постачання.

Контрактні логістичні компанії працюють на сучасному ринку електронної комерції, плануючи, керуючи та організуючі транспортні потреби. Вони тісно співпрацюють з основними транспортними компаніями, тож можуть домовлятися про ціни на транспортування, діючи як посередники між перевізниками та інтернет-магазинами. Так, роздрібні продавці отримують суттєву економію коштів.

Крім того, вони допомагають планувати оптимізовані маршрути, що забезпечує більш швидку доставку за нижчою вартістю.

Контрактна логістика проти 3PL: ключові відмінності

Хоч їх часто плутають між собою або вважають одним і тим самим, 3PL компанії та контрактні логістичні компанії надають різні послуги.

У той час, як контрактні логістичні компанії зазвичай допомагають організувати транспортування та маршрути, компанія 3PL займається не лише транспортуванням. 3PL надають повний набір логістичних послуг, від складування та виконання замовлень до управління запасами та автоматизованої доставки.

Багато 3PL-операторів мають кілька центрів дистрибуції, тому продавці можуть:

  • розподілити товари між центрами;
  • розподіляти запаси відносно попиту;
  • переглядати наявні запаси в режимі реального часу.

3PL є ідеальним логістичним партнером, оскільки ці компанії забезпечують гнучкість та наочність у ланцюжку поставок електронної комерції. Вони пропонують технологічну інтеграцію відповідно до потреб підприємств електронної комерції (від планування запасів до доставки вантажів), а також забезпечують наскрізні рішення.

Втім, контрактна логістична компанія може допомогти в управлінні транспортуванням великої кількості продукції від виробника до пунктів 3PL, тоді як 3PL-оператори зазвичай здійснюють транспортування замовлених товарів безпосередньо до кінцевого покупця.

Наведена нижче таблиця показує, чим контрактна або проектна логістика відрізняється від 3PL.

різниця між контрактною логістикою та 3pl

Далі заглибимося у відмінності докладніше.

1. Управління залишками на складі

Порівнюючи з контрактними логістичними компаніями, які спеціалізуються лише на доставці та транспортуванні, 3PL логістика пропонує програмне забезпечення, яке дозволяє керувати залишками на відстані: відстежувати наявність у режимі реального часу, керувати групами товарів та відстежувати популярність того чи іншого товару.

Наприклад, UB1 — це 3PL- оператор, який дозволяє легко оптимізувати запаси та вчасно їх поповнювати, надавати в режимі реального часу інформацію про зміну статуса замовлення завдяки сучасним технологічним системам.

Наявність більшого контролю над управлінням запасами гарантує, що у вас буде достатньо продукції, щоби задовольнити попит. До того ж, використовуючи історію замовлень, ви можете спрогнозувати попит та краще зрозуміти, коли настав час поновити залишки. Водночас зможете оптимізувати зберігання товару на складах, тому не будете переплачувати.

2. Управління доставкою товарів

Контрактна логістика ідеально підходить для нагляду за процесами управління доставкою. Однак, співпраця з 3PL-операторами, які мають декілька складів у різних точках країни, дозволяє розподіляти продукт відповідно до попиту.

3PL також співпрацюють із перевізниками різного рангу, тож маєте можливість економити на доставках.

Компанія UB1 використовує систему управління транспортом, щоби знайти найбільш оптимізований маршрут для відправок та автоматично генерувати деталі відстеження замовлень.Так, власник товарів та його клієнти мають змогу відстежувати процес доставки останньої милі. Крім того, завдяки мережі логістичних комплексів класу А+, А, В+ і В у 10 містах Центральної й Західної України, UB1 забезпечує послугу доставки Last Mile за 24 години.

3. Управління складом

3PL використовують системи управління складом (WMS), щоби забезпечити отримання, зберігання, комплектацію, пакування, відправку та поповнення залишків найефективнішим способом. На відміну від контрактної логістики, 3PL використовують WMS не тільки для оптимізації та покращення власної роботи, але й забезпечують продавцям можливість контролю над усіма процесами. Так, продавці знають, які товари перебувають у дорозі, що є в наявності та які замовлення знаходяться в обробці.

Компанія UB1 також використовує WMS у своїй роботі, що дає змогу відслідкувати повний життєвий цикл партійності товару. Система гарантує точність та прозорість інформації про продукцію.

4. Гнучкість виконання замовлень

На відміну від контрактної логістики, правильно налаштована служба 3PL — це зручна гнучка система для роздрібної торгівлі.

UB1 забезпечує різні види виконання замовлень залежно від специфіки роботи клієнтів, наприклад, фулфілмент. Ми виконуємо мультиканальні замовлення, комплектуємо товар для окремих фізичних точок торговельних та сервісних мереж, без необхідності вашої участі оброблюємо замовлення із сайтів оголошень та соціальних мереж, забезпечуємо комплектацію замовлень агентів та кінцевих покупців MLM-компаній. Тобто, ми можемо вкинонати будь-яку операцію, пов’язану з фулфілментом.

5. Відстеження відправлення в режимі реального часу

У наші дні, покупці бажають тримати під контролем усе, що відбувається з їх замовленням: коли воно поступило в обробку, як швидко було оформлено й відправлено, та коли буде доставлено. Партнерство з компаніями, які діють по системі 3PL, може гарантувати, що покупець матиме змогу відстежувати своє замовлення завдяки автоматичним повідомленням про статус замовлення. Постійно інформувати клієнтів — це чудовий спосіб забезпечити їхнє задоволення.

6. Доступність технічної інтеграції

Співпрацюючи з технологією 3PL, ви отримуєте можливість інтегрувати її у власні технологічні процеси. Платформа UB1 легко інтегрується з усіма інтернет-ресурсами електронної комерції. Це дозволяє створювати багатоканальну роздрібну торгівлю та продавати через кілька каналів продажу, ефективніше керувати замовленнями, покращити процес управління поверненнями тощо.

Як вибрати правильний варіант логістики для вашого бізнесу

Навіть маючи повну інформацію, зробити правильний вибір дуже складно. Тож ми підготували перелік випадків, для яких підходить та чи інша модель аутсорсингу.

Де використовують контрактну логістику?

Така модель вигідна для одноразової доставки товарів або як додаткова функція в загальному ланцюгу поставок.

Якщо всі інші етапи: складування, комплектація, пакування, контроль надходжень та запасів, тощо — ви виконуєте самостійно, варто звернутися до контрактної логістичної компанії.

Якщо у вас є час займатися логістикою виконання замовлень та одночасно розвивати інші частини бізнесу, тоді контрактна логістична компанія підійде вам як спосіб зменшення вартості доставки замовлень.

Де використовують 3PL?

Якщо ви вважаєте, що більшість вашого часу йде на ведення бізнесу та маркетинг, а на логістику ресурсів не вистачає, найкращим рішенням для вас є співпраця з компанією 3PL.

Компанії 3PL пропонують широкий спектр рішень для підтримки ефективності ланцюга поставок, тож ви можете менше турбуватися про логістичні операції та якість їх виконання.

3PL також надають необхідну інфраструктуру, технологію, досвід та підтримку, які потрібні для того, щоби залишатися конкурентоспроможними та відповідати очікуванням клієнтів щодо швидкої та доступної доставки — усе це підтримує вашу репутацію та збільшує прибуток.

Компанія UB1 — не тільки оператор логістичних послуг міжнародного стандарту 3PL, але й надає послуги контрактної логістики. Ми розробляємо та впроваджуємо надійні логістичні рішення, оптимальні саме для вас, постійно супроводжуємо співпрацю з вами, надаючи персонального менеджера, та несемо відповідальність за повну чи часткову логістику вашого бізнесу. Звертайтеся до нас за подробицями!