Чим займаються 3PL-оператори?

3PL: що це?

Зазвичай, e-commerce бізнеси виконують усі логістичні операції власними зусиллями. Проте, хоч такий спосіб і звичний, він не завжди найбільш прийнятний. Для e-commerce магазинів будь-якого розміру буде вигідно скористатися підтримкою сторонніх логістичних компаній, або 3PL. Такі компанії візьмуть на себе всі операційні процеси, тим самим звільнивши ваш час для безпосередньої комерційної діяльності.

Логістичні оператори допоможуть задовольнити зріст попиту клієнтів і не втратити їх через неможливість швидко виконувати замовлення. Адже саме своєчасне виконання є основою довіри клієнтів, їх лояльності до фірми. А це — ключ до успіху в системі e-commerce.

Логістичний ринок повний незрозумілих термінів, за якими ховаються різні моделі співпраці між операторами та магазинами. Ми підготували для вас гайд, що допоможе розібратися з однією з цих моделей — 3PL.

Якщо ви вже маєте уявлення про 3PL і готові до делегування власної логістики до зовнішньої компанії, пропонуємо залишити ваші контактні дані, щоб оператори UB1 зв’язалися з вами.

Що таке 3PL?

Third Party Logistics, або 3PL це такий підхід у бізнесі, за якого логістичні операції виконують сторонні компанії — логістичні оператори. 3PL-оператори надають широкий спектр послуг, серед яких:

 • приймання товару;
 • складування;
 • управління залишками;
 • обробка замовлень;
 • комплектування та пакування;
 • передача замовлень поштовим операторам;
 • зворотна логістика.

Також є деякі спеціальні послуги, які надаються не всіма 3PL-операторами. Наприклад, складування та перевезення товарів з особливими умовами зберігання, як-от продукти глибокої заморозки, товари великих розмірів, сипучі товари, швидкопсувні або небезпечні. UB1 має склади, що здатні підтримувати температури від -40° до +25°. Перевезення товарів зі спеціальними умовами також не буде проблемою, адже наша компанія має вантажівки, обладнані саме для цього.

Окрім стандартних 3PL-послуг, UB1 також надає додаткові:

3pl провайдер

3PL оператори мають у своєму розпорядженні власні складські приміщення або беруть такі в оренду. Найчастіше вони не володіють власним транспортом, а укладають контракти з компаніями-перевізниками. UB1 має як власний парк автомобілів, так і надійних партнерів-перевізників. Склади UB1 розташовані в західних та центральних областях України, що дозволяє забезпечити швидку доставку всією територією країни.

Передача логістичних послуг 3PL-компанії дозволить прибрати витрати на амортизацію або оренду окремого складу. До того ж, не потрібно буде забезпечувати необхідну кількість робочих рук для виконання логістичних операцій. Так, ваші витрати на логістику значно скоротяться, а швидкість та якість виконання замовлення зростуть. Налагодивши співпрацю зі стороннім постачальником логістичних послуг, ви, як власник інтернет-магазину, зможете зосередитися на розширенні свого бізнесу.

Як працює 3PL логістика?

Якщо ви використовуєте логістичний аутсорсинг, ви відправляєте товари безпосередньо від виробника на сторонній склад. Тут вони зберігаються потрібний вам час.

Загалом, у моделі 3PL процес роботи виглядає так:

 • ви купуєте товар для свого магазину;
 • передаєте його на склад вашого оператора;
 • на сайті свого інтернет-магазину (можна використовувати глобальні торговельні платформи) розміщуєте каталог продукції;
 • клієнт робить замовлення онлайн;
 • ці замовлення приймає 3PL оператор;
 • на складах замовлення комплектують, пакують та передають компанії-перевізнику або відвантажують на власні автомобілі;
 • товар потрапляє до кінцевого покупця.

Розповімо докладніше про деякі з цих процесів.

Інтеграція з платформою електронної комерції

Щоби вижити у сфері електронної комерції, потрібна добре розгалужена, мультиканальна мережа збуту. Тому радимо вибирати склади з хорошою IT-інфраструктурою, яка здатна швидко обробляти інформацію з усіх ваших каналів продажу. Є фулфілмент-компанії, які створюють власні програми для підтримання різних протоколів з’єднання й надають власнику товарів можливість у режимі реального часу стежити за пересуванням своєї продукції.

FTL і LTL перевезення та отримання товарів

Вантажі можуть транспортуватися по-різному:

 • FTL — перевозяться замовлення тільки одного власника;
 • LTL — збірне перевезення. В одному транспортному засобі будуть міститися товари різних фірм.

Ваш 3PL-провайдер допоможе підібрати найбільш вигідний для вас варіант, щоби знизити дорожні витрати.

Якщо обраний вами логістичний оператор має декілька складів, можна розподілити товари між ними для більшого покриття та пришвидшення доставки до кінцевого покупця. Наприклад, мережа складських комплексів UB1 покриває всю Західну та частину Центральної України. 

Допомога в управлінні залишками товарів

Товарами, які зберігаються на складі, потрібно правильно управляти: вчасно поповнювати запаси та реалізовувати залишки, правильно побудувати ланцюг поставок, зіставляти наявність товару із сезонними особливостями торгівлі. Заручившись підтримкою 3PL-компанії, ви будете своєчасно отримувати актуальну інформацію щодо залишків. Це дозволить правильно коригувати бізнес та уникати проблем із недостатньою або завеликою кількістю тих чи інших товарних позицій.

3pl компанії

Комплектування, пакування та відвантаження товарів

Співпраця з 3PL-оператором передбачає, що після того, як покупець оформив замовлення у вашому магазині, інформація про нього одразу ж потрапляє до оператора. З цього моменту починається процес виконання замовлення.

Від того, яким прийде до замовника товар, залежить ваша репутація. 3PL склад повинен мати професійних комплектувальників та пакувальників. Вони знайдуть на складі товари із замовлення, підберуть потрібну упаковку, правильно запакують товар, що забезпечить його цілісність, та обов’язково прикріплять етикетку з повною інформацією про товар та одержувача. Готове замовлення вчасно віддадуть перевізнику, або завантажать у власний транспорт. За всім цим стежить менеджер, що мінімізує можливість помилок.

Швидка доставка товарів

Чим швидше буде доставлено замовлення, тим більше задоволених клієнтів будуть купляти у вас знову. 3PL-оператор UB1 пропонує послугу з доставки замовлень за 24 години. Одразу ж після комплектування та пакування, ваш товар вирушить до покупця.

Зворотна логістика

Зворотна логістика означає обмін та повернення товарів. Якщо покупець вирішив повернути придбаний товар, 3PL-оператори беруть на себе всі операційні процеси зворотної логістики. Після отримання товарів, що повернули, їх перевіряють на предмет наявності пошкоджень та приймають рішення про їхнє подальше зберігання. Якщо вироби цілі й мають товарний вигляд, можна знову виставляти їх на продаж. Управління поверненнями значно скорочує час, який вам довелося б на це витратити. Компанія UB1 займається перевіркою якості, обробкою та сортуванням повернутого товару. Розміщує його на складах або утилізує відповідно до вимог партнера.

Переваги аутсорсингу операційних процесів 3PL-компанії

Для маленького підприємства в системі електронної комерції логістичний аутсорсинг може не знадобитися, але з розвитком бізнесу фулфілмент послуги стануть необхідністю.

При використанні 3PL:

 • відпадає необхідність в утриманні складів;
 • обробкою замовлень займаються фахівці, навчені цій справі;
 • логістичний аутсорсинг забезпечує швидку доставку замовлень. Можна вибрати компанію, яка базується в місцях поширення вашої продукції;
 • оскільки 3PL провайдер пов’язаний партнерськими відносинами з потужними компаніями-перевізниками, вартість доставки знижується;
 • отримуєте додаткові послуги для поліпшення бізнесу;
 • ви не займаєтеся обробкою повернень, залишається час для інших видів бізнес-діяльності.

Вибравши аутсорсинг логістичних послуг, ви отримаєте досвідченого партнера, який допоможе налагодити контроль за товарами, покращити обробку замовлень та підвищити рівень вдоволеності ваших покупців.

3pl оператор

Послуги 3PL-компанії дадуть можливість обходитися невеликим штатом співробітників та більш економно витрачати бюджет. Ви зможете приділити більше уваги розвитку бізнесу, не відволікаючись на рутинну роботу.

Компанія UB1 має неймовірно глибокий досвід у сфері логістики, зібраний за 25 років роботи з українськими та міжнародними клієнтами. Такі відомі бренди, як Nestle, Loreal, Henkel, Unilever обрали нас як 3PL-оператора. Ми готові стати логістичним партнером і для вас.

Також, наша компанія проводить різноманітні сезонні знижки.