Як обрати 3PL-оператора?

3PL-оператор

Підприємцям, які займаються постачанням товарів будь-якого різновиду, потрібен надійний партнер, який візьме на себе питання логістики. Саме таким є компанії, які надають логістичні послуги у форматі 3PL. Співпраця з ними дає змогу налагодити контроль за витратами, значно покращити обслуговування замовників та підвищити власну конкурентоспроможність і ефективність. Але як вирішити, який 3PL-оператор підійде саме вашому бізнесу? Дізнайтеся, як не помилитися у виборі.

Що таке 3PL-оператор?

На відміну від звичайного перевізника, компанії 3PL беруть на себе зобов’язання не тільки з транспортування товарів. Вони надають комплексні послуги з логістики. Це дає кожному підприємцю можливість обрати потрібний йому набір послуг для співпраці з числа запропонованих логістичним провайдером: складування та зберігання товарів, транспортування, контроль наявності запасів та інше.

Вони мають власні склади та повний штат співробітників, який включає юристів, логістів, команди складських робітників для різних логістичних процесів, водіїв, а також охоронців і інший персонал. 3PL-оператори мають налагоджений зв’язок із поштовими операторами, тож мають змогу швидше вирішувати питання доставки. Деякі з логістичних провайдерів на додаток до співпраці з перевізниками мають власний автопарк.

Саме таким партнером є компанія UB1. Партнери-перевізники, власний парк автомобілів із підтримкою різних температурних режимів, розгалужена мережа складських приміщень класу А+, А, В+ і В у західних та центральних регіонах України, широкий вибір послуг. Такі переваги дали нам можливість активно співпрацювати з багатьма міжнародними брендами.

Наша місія в якості провайдера 3PL — це безперебійний ланцюг постачання та обмін інформацією. Підтримуємо системний інтелектуальний розвиток та стабільний процес взаємодії з клієнтами для швидкого та якісного вирішення їх завдань, незалежно від складності роботи.

Які функції виконує 3PL-оператор?

Крім уже згаданих вище, оператори 3PL також забезпечують:

 • управління поверненнями (зворотна логістика);
 • комплектування замовлень;
 • пакування;
 • передачу замовлень поштовим службам;
 • складування та транспортування товарів, які потребують спеціальних умов зберігання;
 • наскрізне складування;
 • копакінг (підготовка промо-наборів та виготовлення індивідуальної упаковки);
 • фулфілмент (а також супровід товарів від моменту замовлення до вручення клієнту).

3pl-оператор

Які переваги мають логістичні провайдери?

Співпраця з постачальником логістичних послуг у форматі 3PL дає змогу власнику інтернет-магазину знизити витрати на логістику. Час, що звільнився від виконання операційних процесів, можна використати на інші, не менш важливі частини бізнесу. Досвід та наявність у 3PL-операторів усіх необхідних для виконання логістики ресурсів забезпечують якість та швидкість, що виділяє вас з-поміж конкурентів.

Як обрати 3PL–оператора?

Вибір логістичного провайдера — серйозна справа, тому варто переглянути різні пропозиції. Радимо шукати компанію, чиї цінності та культура обслуговування збігаються з вашими. Щоби знайти таку компанію, вартро звернути увагу на пункти, що наведені далі.

Досвід та відгуки

Важливо, щоб у 3PL–оператора був глибокий досвід роботи та чесні відгуки від клієнтів. Тому під час спілкування з представником логістичного провайдера уточніть такі  питання:

 • скільки років працюють на ринку;
 • чи представлена компанія в регіонах, де діє ваше підприємство;
 • яких результатів компанія досягла з попередніми замовниками їхніх послуг;
 • чи можливо поспілкуватися з клієнтами обраного 3PL–оператора.

У такий спосіб ви отримаєте більш чітке уявлення про якість послуг і зможете зрозуміти, чи відповідає 3PL–оператор вимогам вашого бізнесу.

Компанія UB1 має 25-річний досвід роботи на логістичному ринку. Відгуки деяких із клієнтів є підтвердженням нашої професійності.

логістичні провайдери

Індивідуальне рішення

3PL-оператори вищого рівня не обмежуються стандартним набором послуг. Вони вивчають особливості ведення бізнесу своїх клієнтів, щоби забезпечити конкретні потреби кожного. Тарифи, у яких ви сплачуєте лише за потрібні вам послуги в потрібному обсязі, значно вигідніші, ніж стандартизовані.

Логістичний оператор, що пропонує гнучкі індивідуальні рішення, сприятиме розвитку вашого бізнесу. До того ж, з таким оператором ви можете за потреби доповнити перелік послуг, що надаються. Ваш бізнес не стоїть на місці, логістичний провайдер має вміти змінюватися разом із вами. Так, 3PL-оператор стане для вас справжнім партнером, а не тільки постачальником.

Масштабованість

Більшість компаній обирають аутсорсинг логістики для покращення якості виконнаня або для масштабування операцій. У будь-якому випадку, зростання вашого бізнесу — лише справа часу. Тож варто впевнитися, що обраний вами оператор готовий зростати разом із вами і зможе масштабувати свої можливості відповідно до ваших потреб. Для цього складіть власний план дій та ознайомте з ним найнятого оператора, щоб упевнитися, що він буде вас підтримувати на цьому шляху.

Добре, якщо 3PL-оператор зможе навести конкретні приклади випадків, коли він допоміг своїм клієнтам масштабуватися та не зменшив якість облсуговування при збільшенні обсягів роботи.

Стратегічне розташування

Варта уваги та компанія, чиї локації сумісні з вашими регіональними інтересами. Наявність розгалуженої системи дистрибуційних центрів та складів, здатність до стратегічного підходу при вирішенні конфігурації мережі постачання та розподілу товарів говорить про ефективність роботи 3PL-оператора. З таким партнером ви зможете оптимізувати бізнес та збільшити швидкість доставки.

Компанія UB1 забезпечує доставку замовлень за 24 години завдяки мережі складських центрів різних класів.

оператор склада

Інновації

Якщо постачальник логістичних послуг ігнорує використання новітніх технологій, з ним не варто мати справу. Вашої довіри заслуговують лише ті, хто активно впроваджують інновації.

Для вас важливо, щоби системи 3PL-оператора легко інтегрувалися з вашими, щоби ви могли отримувати дані в режимі реального часу. Можливість відстежувати відправлення дає змогу вчасно втрутитися за виникнення форс-мажорних обставин. Якщо матимете повну картину того, які товари та у якій кількості знаходяться на складі, буде легше вчасно поповнити запаси.

Технології стрімко змінюються. Те, що було передовим досягненням пару років тому, сьогодні вже не відповідає запитам користувачів. Постійне вдосконалення — ось основа економічної ефективності. Оператор, якому ви довіряєте виконання логістичних процесів, має постійно слідкувати за логістичними тенденціями.

Комунікації

Саме комунікація є найважливішою ланкою взаємодії між замовником логістичних послуг та виконавцем. Якщо виникають ситуації, які за видом своєї діяльності оператор 3PL не контролює, то своєчасний обмін інформацією дозволить швидко виправити ситуацію, щоби вчасно розв’язати проблеми.

Важливо, щоб у вас була можливість відстежувати весь ланцюг транспортування товарів. Якщо продукція зберігається на складах певний час, власник повинен мати можливість контролювати наявні запаси, щоби не опинитися в скрутній ситуації.

Більшість 3PL пропонують зручні системи, які дають змогу в режимі реального часу вести обмін даними між виробниками, дистриб’юторами та роздрібними продавцями про товари та рівень запасів.

Культурна відповідність

Цінності та культура бізнесу можуть дати чудове уявлення про те, як компанія веде бізнес. Зверніть увагу на структуру компанії, власників, знання та досвід співробітників, підхід до відповідальності. Усе це може бути хорошим показником культури логістичного провайдера.

Культурна відповідність двох компаній може бути причиною як успішої, так і невдалої співпраці.

Якщо за кожним із цих пунктів 3PL-оператор відповідає вашим потребам, вітаємо! Ви знайшли надійного партнера для вашого бізнесу.

Якщо ж ви ще не вирішили, якого логістичного провайдера обрати, рекомендуємо розглянути компанію UB1. Глибокий досвід у логістиці, надійність, гнучкі тарифи та сучасні технологічні рішення — наші переваги як 3PL-оператора. Зв’яжіться з нами для обговорення співпраці!